Kupno mieszkania za granicą

Opublikowano: 07-03-2012, Tagowanie: połozenie, formalności, właściciel


Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej, otworzyły się nie tylko granice, lecz także zwiększyły możliwości polskich obywateli. Dziś możemy równie dobrze nabyć mieszkanie pod inwestycję w Warszawie, na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava, jak też na bajkowej wyspie Cypr. Procedura zakupu nieruchomości za granicą często nie jest wiele bardziej skomplikowana niż w naszym kraju, a potencjalne zyski – nie raz o wiele wyższe.

Na pytanie „gdzie warto inwestować”, trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, zwłaszcza w niepewnych pod względem gospodarczym czasach. Niemniej jednak tanie nieruchomości znaleźć można w Hiszpanii, Portugalii, popularnej ostatnio Bułgarii, Turcji czy też Chorwacji. Przed ostateczną decyzją warto jest dowiedzieć się jak najwięcej o lokalnym rynku oraz poznać prognozy dotyczące cen mieszkań. W tym celu dobrze jest skorzystać z pomocy eksperta, który wyjaśni nam potencjalne szanse i zagrożenia wynikające z nabycia zagranicznej nieruchomości.

Mieszkanie poza Polską warto jest kupić nie tylko w celach inwestycyjnych, lecz także jako letniskowe lokum. Własne cztery kąty w Hiszpanii, Włoszech czy Chorwacji to idealne miejsce, gdzie można spędzać długie, coroczne wakacje.Przeczytaj również:

Kupno mieszkania – podstawowe informacjeDla wielu osób kupno mieszkania stanowi jedną z najważniejszych życiowych decyzji. Bez względu na fakt, czy nabywamy nieruchomość ze środków własnych, czy też posiłkujemy się kredytem, to niezwykle istotny krok, który z jednej strony pozwoli nam żyć niezależnie i „na swoim”, a z drugiej, wiąże się z wyjątkowo dużymi ...

Kupno mieszkania – istotne kwestie i decyzjeKażdy z nas marzy o tym, aby posiadać własne cztery kąty. Okazuje się, że kiedy już stajemy przed długo upragnioną sytuacją kupna mieszkania, nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, jakie stoją przed nami możliwości. Poniżej, krok po kroku, przedstawiamy podstawowe informacje na ten temat.

Po pierwsze, każda osoba, ...

Kupno mieszkania a pośrednik nieruchomościKażda osoba, która zdecydowała się na kupno mieszkania, staje w pewnym momencie przed wyborem – nabyć je samodzielnie, czy skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, o których m.in. mowa poniżej.

Od zgłoszenia się do biura nieruchomości potencjalnych klientów ...